Lena Kmieć, Przeszłość i teraźniejszość

Tytuł: Lena Kmieć, Przeszłość i teraźniejszość
Opis: Otwarcie wystawy grafiki L. Kmieć. Wernisażowi towarzyszyć będzie recital Pavla Samokhina.
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Data: 2019-03-25


KONCERT NOWOROCZNY

27 I 2019 r. godz. 19.00
DISCOVERY & MOVIE
Paweł Steczek
Discovery & Movie to projekt Pawła Steczka – muzyka i kompozytora, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach, założyciela zespołów Button Hackers i Medulla. Muzyka filmowa napisana specjalnie dla Discovery Channel do serialu “Flota Duchów”. Opowieść o zatopionych statkach, okrętach i tajemnicach skrywanych przez Morze Czerwone. To dźwięki, które przenikają do głębi serca, pozwalają przenieść się w czasie i zmierzyć z nieobliczalną siłą natury.
Niezwykłość tego koncertu podkreślają projekcje zdjęć z głębin Morza Czerwonego oraz udział Krystyny Czubówny. Jej niesamowity i aksamitny tembr głosu zna niemal każdy…
Prosimy o zgłoszenia telefoniczne (42 636 25 98) lub mejlowe (klub@klubnauczyciela.com.pl), a następnie odbiór zaproszeń w Klubie Nauczyciela od 10 do 18 stycznia. Jak zawsze pierwszeństwo mają pracownicy placówek finansujących działalność Klubu Nauczyciela.


Spotkanie Klubu Literackiego Nauczycieli

23 I 2019 r. godz. 17.30
“Zanim dojrzejesz do życia” – wieczór poetycki Aleksandry Marcinkowskiej.


Galeria 137

7 I 2019 r. godz. 18.00
Otwarcie wystawy pt. “Washington po raz trzeci” z okazji 40 – lecia pracy artystycznej Izabeli Marii Trelińskiej.
IZABELA MARIA TRELIŃSKA
Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. Swoje powołanie odnalazła zarówno w malowaniu jak i w pracy pedagogicznej z dziećmi i młodzieżą. Przez ponad 50 lat uczyła plastyki i wiedzy o sztuce najpierw w VIII, a potem w XXIX Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi. Wygłaszała też wykłady i odczyty o malarstwie w Muzeum Sztuki w Łodzi. Prowadziła zajęcia dla dzieci w Miejskiej Galerii Sztuki. Jednocześnie przez cały ten czas malowała i wystawiała swoje prace tworzone w ukochanej technice akwarelowej. Jej prace to głównie wizerunki świętych, zapisy wrażeń z podróży i Madonny w strojach z różnych stron świata.
Wystawie towarzyszy prezentacja prac uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2, które powstały dzięki inspiracji twórczością I. M. Trelińskiej i pod kierunkiem Sylwii Stępień.