Wieczór autorski Stefana Turschmida

Marzec 23, 2018

23 III 2018 r. godz. 18.00
Stefan Türschmid – w PRL-u opozycjonista. Po 1989 roku dziennikarz i zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Łódzkiego”. Przez całe życie zajmował się końmi, startował w zawodach i trenował młodzież, doprowadzając dwie zawodniczki do Mistrzostw Polski i jedną do kadry narodowej. Po przejściu na emeryturę zajął się pisarstwem. Autor poczytnych powieści Ikony. Opowieść o terrorystach oraz Mrok i mgła, a także sagi rodzinnej Türschmidów pt. Cień Lucyfera. Jest wielkim melomanem.

Spotkanie poprowadzi Konrad Tatarowski.


Warsztaty decoupage’u

Marzec 22, 2018

22 marca 2018 r. godz. 17.30
Jajko wielkanocne ze złoceniami.
Warsztaty prowadzi Katarzyna Polinceusz. Koszt jednego spotkania to 40 zł. Materiały i ozdabiane przedmioty są w cenie warsztatów. Wykonane prace są własnością uczestników. Zgłoszenia w Klubie Nauczyciela e – mail: klub@klubnauczyciela.com.pl


Warsztaty decoupage’u

Marzec 15, 2018

15 marca 2018 r. godz. 17.30
Jajko wielkanocne – decoupage odwrócony.
Warsztaty prowadzi Katarzyna Polinceusz. Koszt jednego spotkania to 40 zł. Materiały i ozdabiane przedmioty są w cenie warsztatów. Wykonane prace są własnością uczestników. Zgłoszenia w Klubie Nauczyciela e – mail: klub@klubnauczyciela.com.pl


Galeria 137

Marzec 12, 2018

12 marca 2018 r. godz. 13.00
Otwarcie wystawy malarstwa Tomasza Kapitaniaka pt.” Fuma – portret psa”


Koncert z okazji Dnia Kobiet

Marzec 8, 2018

8 marca 2018 r. godz. 18.00

Filmowo – musicalowy koncert Joanny Aleksandrowicz „Od nocy do nocy”
Joanna Aleksandrowicz aktorka teatralna, filmowa i wokalistka urodzona w Zduńskiej Woli.
Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Novą Sceną w Bydgoszczy oraz Teatrem V6 w Łodzi. Zagrała m.in w przedstawieniach: „Szuja” w reż. Doroty Kolak, „Czyż nie dobija się koni” w reż. Małgorzaty Talarczyk, „Taniec Wampirów” reż. Piotr Lauks. Ponadto ma na swoim koncie udział w polskich filmach (m.in. „Baby są jakieś inne” reż. Marek Koterski) i serialach. Zdjęcia aktorki pt. ”Kobieta o poranku” zostały wyróżnione przez włoski portal ”Vogue Italia” oraz brytyjski ”Calumet Photo UK”.

Pierwszy koncert filmowo – musicalowy Joanna Aleksandrowicz zagrała we współpracy z członkami zespołu Varius Manx w 2015 roku i od tego czasu regularnie koncertuje. Jak mówi artystka: “Moją ambicją jest zapewnienie słuchaczom wysokiej jakości brzmienia w połączeniu z niebanalnymi tekstami oraz wyrazistą interpretacją. Wierzę, że to spotkanie z muzyką na długo pozostanie w Państwa pamięci.”
W programie koncertu najpiękniejsze utwory filmowo – musicalowe, między innymi z filmów: ”Noce i dnie”, ”Ziemia obiecana”, ”Hallo Szpicbródka”, ”Vabank” czy ”Lata 20-ste, lata 30-ste…”


DOTKNIJ TEATRU

Marzec 1, 2018

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru Klub Nauczyciela zaprasza nauczycieli wszystkich przedmiotów do wzięcia udziału w DNIACH TEATRALNEJ AKTYWIZACJI SZKÓŁ.
„Dni teatralnej aktywizacji szkół” to projekt Klubu Nauczyciela, którego celem jest propagowanie kultury słowa i wiedzy o teatrze, rozwijanie kreatywności uczniów, propagowanie technik teatralnych wśród nauczycieli, aktywizowanie nauczycieli i uczniów do uczestnictwa w świecie teatru.

W ramach „Dni…” organizowany jest konkurs na scenariusz lekcji przeprowadzonej metodami wykorzystującymi techniki teatralne (m.in. metoda inscenizacji, dramy i in.) lub scenariusz szkolnego widowiska teatralnego.
Konkurs przeznaczony jest dla nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Łodzi. Obejmuje scenariusze lekcji różnych przedmiotów (nie tylko humanistycznych) oraz scenariusze szkolnych wydarzeń teatralnych (np. związanych z wydarzeniami rocznicowymi, dotyczącymi patrona szkoły, postaci historycznych, czy wydarzeń z życia szkoły.
Zgłaszany scenariusz lekcji lub szkolnego widowiska teatralnego wraz z kartą zgłoszeniową należy nadesłać do 23 marca 2018 r. na adres Klubu Nauczyciela: 90-434 Łódź, ul. Piotrkowska 137/139 oraz elektronicznie: klub@klubnauczyciela.com.pl.

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA