LAUREACI “DNI TEATRALNEJ AKTYWIZACJI SZKÓŁ”
Marzec 27, 2015
Laureaci Konkursu na scenariusz lekcji przeprowadzonej metodami wykorzystującymi techniki teatralne podczas DNI TEATRALNEJ AKTYWIZACJI SZKÓŁ
I Miejsce
Dominika Bartoszek – Sowa, Katarzyna Kubiak ze Szkoły Podstawowej nr 175 za scenariusz lekcji „Teatralne ratatuj, czyli uczta świadomego widza”
II Miejsce
Anna Gosławska, Małgorzata Pawełczyk ze Szkoły Podstawowej nr 36 za scenariusz lekcji „Mały chłopiec o wielkim sercu, czyli historia Piotrusia zamknięta w dwudziestominutowej animacji. Analizujemy krótkometrażowy film animowany Piotruś i Wilk”
III Miejsce
Dorota Żuchowska z Liceum Ogólnokształcącego nr XXIV za scenariusz lekcji „Apud medium, Beim Arzt – utrwalenie łacińskiej i niemieckiej terminologii anatomicznej”
WYRÓŻNIENIA:
Violetta Matysiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 za scenariusz lekcji „Co to był ten PRL?”
Wioletta Jankowska, Monika Lauk ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 3 za scenariusz lekcji „Utrwalenie wiadomości o literze P p”
Barbara Bogusz ze Szkoły Podstawowej nr 175 za scenariusz lekcji „Właśnie leci kabarecik”
Anna Zach, Dominika Urbańska ze Szkoły Podstawowej nr 152 za scenariusz lekcji „Jak z nim porozmawiać? – o potrzebie znajomości języków obcych”
Małgorzata Pawełczyk ze Szkoły Podstawowej nr 36 za scenariusz lekcji „Prometejski dar – dobrodziejstwo czy przekleństwo? Inspirowani ogniem tworzymy poetyckie opisy żywiołu”
NAGRODZONE I WYRÓŻNIONE SCENARIUSZE:
DOTKNIJ TEATRU
Marzec 27, 2015
27 III 2015 r. godz. 12.00
Finał „Konkursu na scenariusz lekcji przeprowadzonej metodami wykorzystującymi techniki teatralne” w ramach „Dni teatralnej aktywizacji szkół”.
Spektakl Teatru Figur Kraków ,,Mglisty Billy”.
Konkurs odbywa się w ramach akcji Dotknij Teatru – łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru i współfinansowany jest ze środków DT.
Mówią na niego Mglisty Billy. Lubi samotność, noc, deszcz i melancholię. Uwielbia robić draństwa swojej młodszej siostrze Jane i topić mrówki w czekoladowej ślinie. Nie jest niedobry, „po prostu ma charakter”. I ma pewien dar – dar ciemnowidzenia. Kiedyś miał też kota Tarzana, był jego najlepszym przyjacielem. Pewnego dnia znalazł go zesztywniałego w ogrodzie. Co się dzieje z kocią duszą po śmierci? A przede wszystkim – co to jest śmierć? I czy wszyscy musimy tam iść?
Spektakl teatru cieni dla wszystkich, którzy mają albo mieli kiedyś dwanaście lat, być może stracili kota, chomika czy papugę, chcieliby przechytrzyć śmierć i zamknąć ją w hermetycznym słoju.
Na podstawie komiksu „Mglisty Billy” Guillaume’a Bianco.
Premiera: 14 VI 2013
Adaptacja i reżyseria: Mateusz Przyłęcki
Scenografia: Agnieszka Polańska, muzyka: Andrzej Bonarek, animacja lalek / konsultacje: Agnieszka Makowska, produkcja: Marta Hankus
Obsada: Dagmara Żabska, Agnieszka Makowska / Alla Maslovskaya
Akademia Literatury Polskiej
Marzec 26, 2015
26 III 2015 r. godz. 18.00
Spotkanie z Piotrem Matywieckim.
Piotr Matywiecki – poeta i eseista, krytyk literacki. Autor kilkunastu tomów poetyckich, książki eseistycznej „Kamień graniczny” (1994), monografii „Twarz Tuwima” (2007), zbioru szkiców o poezji – „Myśli do słów” (2013) oraz dwutomowej antologii poezji polskiej (od średniowiecza do wieku XX) – „Od początku” (1997).
Warsztaty decoupage’u
Marzec 26, 2015
26 III 2015 r. godz. 17.30
Jajko wielkanocne z domalunkami.
Warsztaty prowadzi K. Polinceusz. Koszt spotkania to 40 zł. Materiały i ozdabiane przedmioty są w cenie warsztatów. Wykonane prace są własnością uczestników. Zgłoszenia w Klubie Nauczyciela, tel. 42 636 25 98.
Jakub Pawlak – spotkanie z poezją i piosenką niebanalną
Marzec 20, 2015
20 III 2015 r. godz. 18.00
Rezerwacja miejsc – tel. 42 636 25 98 lub klub@klubnauczyciela.com.pl
Jakub Pawlak – wykonawca i autor piosenki artystycznej, aktor, instrumentalista na scenie bez większego problemu grający jednocześnie na akordeonie i trąbce.
Od kilku lat robi furorę i wygrywa wszystkie najważniejsze konkursy piosenki artystycznej w kraju, a także poza Polską. Zdobywca m.in. Grand Prix 33 Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2012 r., I Nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2011 r., II Nagrody Spotkań Zamkowych “Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie w 2011 r., Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku w 2012 r., II Nagrody Finału Turnieju Poezji Śpiewanej OKR we Włocławku w 2011 r., I Nagrody oraz Nagrody Publiczności na 20. Rock und Chanson Festival w Kolonii w 2012 r.
Śpiewem i grą na akordeonie zajmuje się od około 5 lat. Na scenie prezentuje utwory znanych poetów polskich, do których sam komponuje muzykę. W swoich piosenkach porusza tematy ważne, prezentowane z pewnego dystansu, jednakże pojawiają się również utwory komiczne i groteskowe. Najważniejszy w jego prezentacji jest tekst.
W 2013 r. ukazał się debiutancki album J. Pawlaka „Sezon Na płytę składa się dziesięć utworów do słów Rafała Wojaczka, Józefa Barana, Czesława Miłosza, Joanny Kulmowej, Juliana Tuwima, do których wokalista skomponował muzykę. ”
Płyta jest eklektyczna. Ostre dźwięki gitar elektrycznych, przenikliwy akordeon i wyraziste instrumenty dęte nie snują się na niej łagodnie i spokojnie jak dym na wodzie. Dobrze brzmią z charakterystyczną barwą głosu artysty interpretującego komiczne i groteskowe wiersze. To płyta różnorodna stylistycznie. Słychać na niej wpływy różnych nurtów muzycznych, od muzyki folkowej przez elektroniczną po rock i pop.
„Sezon” jest mozaiką wielu barw, aranżacji, mieszanką najróżniejszych emocji i historii.
Warsztaty decoupage’u
Marzec 12, 2015
Jajko wielkanocne z reliefami.
Warsztaty prowadzi Katarzyna Polinceusz. Koszt spotkania to 40 zł. Materiały i ozdabiane przedmioty są w cenie warsztatów. Wykonane prace są własnością uczestników. Zgłoszenia w Klubie Nauczyciela, tel. 42 636 25 98.
Spotkanie z twórczością Jeremiego Przybory
Marzec 6, 2015
6 III 2015 r. godz. 18.00
W programie:
– opowieść Teresy Drozdy o Poecie
– „Nie odchodź”: piosenki Starszych Panów w wykonaniu Małgorzaty Wojciechowskiej i Bogdana Hołowni
Rezerwacja miejsc – tel. 636 25 98 lub klub@klubnauczyciela.com.pl
Zapraszamy nauczycieli wszystkich przedmiotów do wzięcia udziału w Konkursie na scenariusz lekcji przeprowadzonej metodami wykorzystującymi techniki teatralne (m.in. metoda inscenizacji, dramy i in.) podczas „DNI TEATRALNEJ AKTYWIZACJI SZKÓŁ”.
Konkurs odbywa się w ramach w ramach akcji Dotknij Teatru – łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru i współfinansowany jest ze środków DT.
REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA