Galeria 137 – otwarcie wystawy fotografii pt. “Meksyk”

Kwiecień 18, 2011

Prezentowane na wystawie zdjęcia przedstawiają życie w małej społeczności Meksyku. San Mateo Ozolco to miejscowość licząca 3000 mieszkańców, położona u stóp dwóch wulkanów w centralnym Meksyku w stanie Puebla.
Autorami zdjęć są młodzi ludzie z tamtejszej szkoły średniej. Wielu uczniów po raz pierwszy miało aparat fotograficzny w ręku, który warto zaznaczyć nie był najprostszym modelem. Fotografie zostały zrobione w ramach projektu: Wolnotariat Polska Pomoc pod hasłem: Ja i moje środowisko lokalne – działania edukacyjne w szkole i społeczności lokalnej San Mateo Ozolco w Meksyku.
Celem działania uczniów było uchwycenie i uwiecznienie tego, co jest ważne dla społeczności i bliskie ich sercu: miejsc, wydarzeń, rzeczy, z którymi się utożsamiają.
W projekcie wzięło udział 50 osób. Po zrobieniu zdjęć, autorzy wspólnie wybrali te, które najlepiej przedstawiają życie w San Mateo Ozolco. Właśnie te fotografie można obejrzeć na wystawie.
Zdjęcia przedstawiają codzienne życie, kulturę, tradycje i naturę społeczności San Mateo Ozolco.


Wielkanocne warsztaty decoupage’u

Kwiecień 14, 2011

14.04. 2011 r. godz. 17.30
Koszt warsztatów 40 zł. Materiały i ozdabiane przedmioty są w cenie warsztatów. Wykonane prace są własnością uczestników. Zgłoszenia prosimy kierować pod numer telefonu Klubu Nauczyciela – 42 636 25 98.


Gala finałowa X Festiwalu Bibliotek Szkolnych

Kwiecień 13, 2011

13.04. 2011 r. godz. 13.00


“O Miłoszu, głodzie poezji i teatru” – III Salon Liryczny

Kwiecień 13, 2011

10.04. 2011 r. godz. 17.00
Gościem Salonu będzie Anna Polony. Wiersze Czesława Miłosza zaśpiewa Krzysztof Słomczyński. Wieczór poprowadzi Marian Glinkowski.
Obowiązują zaproszenia.


Wykład prof. Stanisława Nicieji pt. “Fenomen Lwowa w kulturze polskiej i europejskiej”.

Kwiecień 4, 2011

4.04. 2011 r. godz. 18.00


Kabaret “Jurki” na Prima Aprilis

Kwiecień 2, 2011

2.04. 2011 r. godz. 18.00
Obowiązują zaproszenia.
“Mimo lekkości scenicznej bardzo poważnie traktują odbiorców, dbając nie tylko o treść ale i formę spektaklu. Oglądający program czują, że to co widzą zostało zrobione specjalnie dla nich. JURKI reprezentują wysoki poziom żartów i umiejętności aktorskich. Każdy z artystów, a jest ich troje, to duża indywidualność. Razem udaje im się stworzyć zgrany zespół i dobry program. W 1996r na PACE zachwycili jurorów i krakowską publiczność stworzeniem „nurtu sierocego”, przedstawiającego grupę ludzi onieśmielonych, zagubionych na scenie, zaskoczonych reakcją publiczności, czego efektem było kłanianie się w środku skeczu. Zdobyli wówczas I Nagrodę. Ich kolejne programy mają już inną formę, ale tak samo świetne pomysły.” [Agnieszka Kozłowska] Kabaret Jurki jest przedstawicielem tradycyjnego w formie kabaretu. Na jego program składają się skecze, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej: “Wieczorne rozmowy” Mirka i Lucyny, żona podjadająca kiełbasę w nocy, w skeczu “Odchudzanie”, parodia programu “Pytanie na śniadanie”, czy też monologi Wojtka, Saszy i Marylki, które mogą być Państwu znane z TVP2, Radiowej Trójki lub TV Polsat, HBO Na stojaka. Jurki pozwalają sobie na improwizowanie w trakcie skeczy, dzięki czemu występ jest dynamiczny i za każdym razem nieco inny. Jurki tworzą również piosenkę kabaretową.

Najważniejsze nagrody:

Ostatnie realizacje telewizyjne:


Jarosław Fischbach “Oblicza Ameryki Południowej”

Kwiecień 1, 2011

Wystawa fotografii Jarosława Fischbacha “Oblicza Ameryki Południowej”.
21 III – 8 IV 2011 r.