“Marcowe migdały”

Sierpień 30, 2010

30.08. 2010 r. godz. 18.30
Przedstawienie muzyczne w wykonaniu zespołu Janusza Tencera.
Obowiązują zaproszenia.


Finisaż wystawy „Teatro pasión”

Sierpień 19, 2010

19.08. 2010 r. godz. 18.00
„Teatro pasión” wystawa malarstwa olejnego i lalek – Ewa Fukuoka, Małgorzata Rynarzewska, Mirosława Truchta – Nowicka
W programie finisażu:

  • Ewa Fukuoka “Podobieństwa estetyki tańca japońskiego i flamenco wynikające ze wspólnych źródeł kulturowych Dalekiego Wschodu”
  • Recital Rafała Frydrycha, studenta Akademii Muzycznej w Łodzi

MAŁGORZATA RYNARZEWSKA

Malarka, scenografka, projektantka. Absolwentka Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Pracowała m.in. w Studio Filmów Animowanych i Teatrze Polskim w Poznaniu. Obecnie pracuje jako plastyk w Muzeum Zamek Gorków w Szamotułach.
Tematem jej obrazów jest kobieta świadoma, wytworna i samotna. Towarzyszą jej różnorakie stroje i ozdoby, szale, kapelusze… Jak napisała o niej Eliza Piotrowska: „(…) Nastrój i klimat jej malarstwa, tajemnicze przeobrażenia, którym podlega bohaterka stanowią metaforę zachowań i emocji kobiety”.
Wystawiała między innymi w Poznaniu, Chodzieży, Szamotułach, Warszawie a także Berlinie, Amsterdamie. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach w Polsce, Niemczech i Szwajcarii.

MIROSŁAWA TRUCHTA NOWICKA

Absolwentka Projektowania Plastycznego Akademii Jana Długosza w Częstochowie. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem i ilustracją. Praca w Teatrze Lalki i Aktora „Pinokio” w Łodzi spowodowała zwrot w twórczości artystki, a Lalka-Rzeźba stała się elementem inspiracji, osiągając status głównego obiektu twórczych zainteresowań. Artystka tworzy przede wszystkim z papieru.
Wystawiała głównie w Częstochowie i Łodzi. Jej prace były pokazywane podczas Dni Japońskich a także Festiwalu Papieru i Druku. Jest autorką wielu lalkarskich cykli tematycznych m.in. inspirowanych bajką japońską, literaturą dziecięcą i bożonarodzeniową szopką.

EWA FUKUOKA

Malarka. Tworzy głównie malarstwo sztalugowe w technice olejnej. Sporadycznie sięga po akryle lub technikę mieszaną. W swojej twórczości odwołuje się do inspiracji kulturą japońską oraz związków człowieka z naturą. W konsekwencji jednym z jej ulubionych motywów stały się ogrody japońskie.
Wspólnie z artystami tworzącymi w innych technikach stworzyła tradycję „Salonu Sztuk”, których celem jest łączenie kilku rodzajów sztuk pod wspólnym tematem.