Świadectwa Oryginalności otrzymali nauczyciele kreatywni, twórczy i wyjątkowi: Krzysztof Marciniak, Małgorzata Matecka, Katarzyna Paliwoda, Olga Szwed, Magdalena Wojciechowska, Małgorzata Wesołowska, Aleksandra Wójcik.
Wszystkie nadesłane zgłoszenia były interesujące i wszystkim nauczycielom dziękujemy za ich trud. Z grona wielu docenianych w swoich środowiskach szkolnych nauczycieli przedstawiamy sylwetki najlepszych:
Krzysztof Marciniak ze Szkoły Podstawowej nr 173 w Łodzi
Nauczyciel, który łączy różnorodne pasje, zainteresowania i aktywności z wykonywaną pracą i zaraża nimi uczniów. Pomysłodawca wielu różnorodnych zajęć sportowych, budzący zaufanie ,,człowiek orkiestra’’, pomocny
i wspierający , nowoczesny i kreatywny pedagog.
Małgorzata Matecka ze Szkoły Podstawowej nr 111 w Łodzi
Za nietuzinkowe i liczne działania na rzecz tolerancji, regionalizmu i wielokulturowości; Za programy edukacyjne BARWY POLSKI i DNI RADOŚCI; Za autorskie warsztaty antydyskryminacyjne AKADEMIA TOLERANCJI, Język nienawiści, Efekt stłuczonej szklanki -czyli o słowach, które bolą, Język nienawiści – język absurdu; Za klub DOBREJ ROZMOWY; Za działania na rzecz równości płci; Za arteterapię i syntezę sztuk na lekcjach języka polskiego.
Katarzyna Paliwoda Dyrektor XXIX Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi
Autorka innowacji pedagogicznych i nowatorskich rozwiązań, w zakresie zdobywania Patronów i nowych profili Szkoły (kierunki: artystyczny, dziennikarski, projektowy). Stawia na współpracę z uczelniami i biznesem. Dba o zdrowie psychiczne uczniów i współpracę międzypokoleniową. Inicjuje kontakty uczniów z absolwentami i autorytetami. Wspiera, kreuje, motywuje, zaraża swoją aktywnością młodzież i nauczycieli.
Olga Szwed z XII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi
W nauczaniu języka łączy innowacje pedagogiczną opartą na myśleniu wizualnym z wykorzystaniem gier planszowych, komiksów, aplikacji, kodów QR, cyfryzacji i humorystycznych scenek. Miesza techniki i materiały, łączy sztukę wystąpień publicznych z budowaniem relacji i dzieleniem się wiedzą.
Małgorzata Wesołowska z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Łodzi
Bibliotekarka niezwykła, która otworzyła szkolną bibliotekę dla każdego i stworzyła tam klub dyskusyjny na każdy temat. Za to, że inicjuje obchody niezwykłych rocznic (np.100-lecie powrotu Pomorza do Polski, Dzień Dadaizmu, Dzień Kiczu). Za akcje loteryjek fantowych w duchu Wisławy Szymborskiej. Za wybitną znajomość tematu i propagowanie wydarzeń kulturalnych w naszym Mieście. I za to, że społeczność szkolna łódzkiego Gastronomika może każdego dnia obcować z arbiter elegantiarum.
Magdalena Wojciechowska z XII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi
Nauczycielka matematyki, popularyzatorka tego przedmiotu w formie organizowanych dni: Tabliczki Mnożenia, Liczby Fi, Kostki Rubika, Łamigłówek, Liczby Pi. Autorka projektów edukacyjnych (gry planszowe, skrypty z trygonometrii), eksperymentów pedagogicznych (ESCAPE SCHOOL , EWALUACJA NA DŁONI), innowacji (INTERAKTYWNY KALENDARZ MATEMATYCZNY) oraz grantów (Matematyczne origami, T-shirt pewności siebie, SZachMat #12LO) i nadzwyczajnej liczby pomysłów na ciekawą lekcję z wykorzystaniem multimediów.
Aleksandra Wójcik ze Szkoły Podstawowej nr 169 w Łodzi
Za innowacje pedagogiczne ZMYSŁOMANIA oraz SPOŁECZNIE JEST BAJECZNIE; Za pomysł i realizację wieczorów gier planszowych; Za akcje promujące szkołę: PODRÓŻOWANIE W ŚWIECIE NAUKI oraz SZKOŁA MAGII I CZARODZIEJSTWA; Za Dzień Pizzy, Dyni, Tabliczki Mnożenia, Zawodowstwa; Za konkursy i przeglądy: KARTKA Z KALENDARZA, ZAMEK KSIĄŻĘCEJ WYOBRAŹNI, MŁODE GŁOWY.