18 II 2020 r. godz. 18.30

„Muzyczna podróż do Brazylii. Bossa nova orkiestrowa”

Szanowni Państwo, wraz z Zespołem Kameralistów największej i najbardziej utytułowanej w kraju orkiestry, Narodowej Orkiestry   Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach pragniemy zaprosić Państwa do udziału w muzycznej i egzotycznej podróży do Brazylii…

28 listopada 2019 roku w znakomitej sali NOSPRu, przy komplecie publiczności miało miejsce niezwykle zdarzenie muzyczne: po raz pierwszy w Polsce w wersji orkiestrowej zostały wykonane najpiękniejsze i najbardziej znane tematy muzyki brazylijskiej, bossa novy i samby. Koncert był objęty honorowym patronatem Ambasady Brazylii w Polsce.

Autorskie opracowanie aranżacji przez Pawła Steczka zostało przyjęte owacyjnie, a wybitna wokalistka jazzowa, Anna Serafińska – Lady Summertime i zwyciężczyni m. in. Jazz Voice Competition w Montreux – w sposób zjawiskowy pokazała wszystkim istotę brazylijskiej duszy przez swój nastrojowy sopran. Romans z bossa novą zakończyć ma się wydaniem płyty z tego wydarzenia – prace nad tym obecnie trwają.

Nie trzeba jechać do Rio, wystarczy przyjść  na nasz koncert, żeby dokładnie to poczuć i znaleźć się bardzo daleko stąd…

W koncercie udział biorą:

Anna Serafińska – wokal, prowadzenie

Paweł Steczek – aranżacje, fortepian, akordeon

15 osobowa Orkiestra Smyczkowa NOSPR Kameralnie

Małgorzata Otremba – flet

Andrzej Otremba – gitara

Kosma Kalamarz – gitara basowa

Łukasz Kurek – perkusja

Rezerwacja zaproszeń – tel. 42 636 25 98 lub klub@klubnauczyciela.com.pl. Pierwszeństwo mają pracownicy placówek finansujących działalność KN. Zaproszenia do odbioru od 6 do 13 lutego.