Warsztaty decoupage\’u

Kwiecień 25, 2019

Tytuł: Warsztaty decoupage\’u
Opis: Farby kredowe – możliwości postarzania (podkładka). Koszt spotkania to 40 zł. Materiały i ozdabiane przedmioty są w cenie warsztatów. Wykonane prace są własnością uczestników. Zgłoszenia w Klubie Nauczyciela, tel. 42 636 25 98, e – mail: klub@klubnauczyciela.com.pl
Godzina rozpoczęcia: 17:30
Date: 2019-05-30


Warsztaty decoupage\’u.

Kwiecień 25, 2019

Tytuł: Warsztaty decoupage\’u.
Opis: Złocenia: secesyjny obrazek
Koszt spotkania to 40 zł. Materiały i ozdabiane przedmioty są w cenie warsztatów. Wykonane prace są własnością uczestników. Zgłoszenia w Klubie Nauczyciela, tel. 42 636 25 98, e – mail: klub@klubnauczyciela.com.pl
Godzina rozpoczęcia: 17:30
Date: 2019-05-09


Marek Majewski zaprasza…

Kwiecień 13, 2019

13 IV 2019 r. godz. 18.00
MAREK MAJEWSKI ZAPRASZA…
Nowy cykl spotkań liryczno – kabaretowych w Klubie Nauczyciela
Rezerwacja miejsc – tel. 42 636 25 98 lub e – mail: klub@klubnauczyciela.com.pl
“Lepiej” – to tytuł recitalu autorskiego Marka Majewskiego promującego jego najnowszą płytę pod tym samym tytułem. Premiera płyty odbyła się w listopadzie 2018 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2018, gdzie Marek Majewski wygrał konkurs “Premiery i interpretacje”.
Na recital składają się zarówno utwory z najnowszej płyty, jak i najlepsze z płyt poprzednich – “Że tobie się jeszcze chce”, “Tylko z gitarą” i “Czasy lewej kasy”. W swoich piosenkach autor z przymrużeniem oka komentuje otaczającą nas rzeczywistość – i tę liryczną, i tę codzienną, i także tę społeczną.

Autorowi towarzyszą dwaj znakomici muzycy:
Robert Kuśmierski – akordeon, piano, śpiew
Marcin Fidos – kontrabas, śpiew


,,ZA – TEM – OCEANEM”

Kwiecień 5, 2019

5 IV 2019 r. godz. 18.00
Monodram ,,ZA – TEM – OCEANEM” na podstawie powieści Witolda Gombrowicza ,,TRANS – ATLANTYK”. Scenariusz, reżyseria i wykonanie – Mirosław Wasiewicz.
Po monodramie zapraszamy na spotkanie poświęcone twórczości W. Gombrowicza.
Rezerwacja miejsc – tel. 42 636 25 98 lub e – mail: klub@klubnauczyciela.com.pl
„Za – Tem – Oceanem” to monodram pokazywany na wielu ogólnopolskich festiwalach teatralnych. Był już prezentowany na scenach w Łodzi, Zgierzu, Żyrardowie, Warszawie, Augustowie i Horyńcu. Został nagrodzony podczas XIV Ogólnopolskich Spotkań z Monodramem „O Złotą Podkowę Pegaza” w Suwalskim Ośrodku Kultury w 2017 roku.
Powieść „Trans – Atkantyk” Gombrowicza przeniesiona została na deski teatru w czerwcu 2017 r. To kameralne przedstawienie w którym aktor, Mirosław Wasiewicz, animuje przedmioty codziennego użytku i wciela się w bohaterów powieści – opowiada zarówno o świecie współczesnym Gombrowiczowi, jaki i o naszych czasach. Wspaniały staropolski język, fantastyczna wyobraźnia pisarza, humor i groteska, miały: prowokować, obnażać i dotykać spraw najistotniejszych. Gombrowicz – emigrant żyjący w Argentynie od 1939 do 1963 roku, patrzył na Polskę z boku, w czasach wojennej klęski i smutnej komunistycznej rzeczywistości. Spektakl w sposób komiczny, ale i bezkompromisowy uwypukla te nasze cechy narodowe, które przerażają, a są tak głęboko zakorzenione. Mowa tu o: głupocie, nietolerancji, tchórzostwie, małostkowości i hipokryzji.
Mirosław Wasiewicz od 30 lat działa artystycznie jako reżyser, scenarzysta, aktor i animator kultury. Studiował w PWST w Warszawie w latach 1991-1993, jest absolwentem Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach 1997-1999. Zrealizował 56 przedstawień teatralnych, prowadził wiele edycji festiwalu teatralnego KSZESŁO w Żyrardowie. Największe sukcesy odnosił z Teatrem 36 zł w Żyrardowie i Łodzi oraz z Teatrem Wagantów w Augustowie. Zrealizował monodramy na tekstach Stachury, Becketta, Mickiewicza i wspomnianego Gombrowicza.


Galeria 137

Kwiecień 1, 2019

25 III – 25 IV 2019 r.
Wystawa grafiki Eleny Nevzorovej – Kmech „Przeszłość i teraźniejszość”.
Elena Nevzorova – Kmech urodziła się w 1974 r. w Leningradzie. Ukończyła szkołę średnią o profilu humanistyczno-artystycznym przy Wyższej Szkole Artystyczno-Przemysłowej im. W. Muchinej (obecnie Akademia Artystyczno-Przemysłowa im. A.Stieglitza). Następnie przez rok studiowała na kierunku architektura na tej uczelni i jednocześnie pracowała w Muzeum im. A. Stieglitza.
Studia z zakresu języków słowiańskich zakończone tytułem nauk filologicznych odbyła w Sankt Petersburskim Uniwersytecie Państwowym. W macierzystej uczelni została zatrudniona jako wykładowca w Katedrze Języka Angielskiego dla kierunków humanistycznych i w Katedrze Języków Słowiańskich.
Pasja i miłość do grafiki nie zanikła w czasie poznawania tajników języków i literatur narodów. Wstąpiła do Studia Graficznego prowadzonego przez profesora Akademii Sztuk Pięknych im. I. Repina i Wyższej Szkoły im. W. Muchinej Leonida Baszkowa, artystkę graficzkę Elenę Baskakową i mistrza sztuki drukarskiej Sergieja Razuwajewa. Wieloletnia praca w Studiu Graficznym zaowocowała udziałem w grupowych wystawach grafiki drukowanej w Sankt Petersburgu, Bordeaux, Moguncji i w Łodzi.
W Łodzi zamieszkała w 2002 roku. W 2005 roku została zatrudniona w Uniwersytecie Łódzkim w Instytucie Rusycystyki, gdzie pracuje jako wykładowca. Twórczością graficzną zajmuje się hobbystycznie, w czasie wolnym. Najczęściej swoje prace graficzne realizuje w czasie pobytów w rodzinnym Sankt Petersburgu.