65 lat Klubu Nauczyciela i Chóru Nauczycielskiego

Marzec 30, 2019

30 III 2019 r. godz. 16.00
KONCERT JUBILEUSZOWY z okazji 65 – lecia Klubu Nauczyciela i Chóru Nauczycielskiego.
Obowiązują zaproszenia.


“Lekcja jest teatrem…”

Marzec 29, 2019

Zapraszamy 29 marca 2019 r. na I KONFERENCJĘ BUDZĄCYCH SIĘ POLONISTÓW w ramach X edycji akcji Dotknij Teatru, pod nazwą: „Lekcja jest teatrem…”, czyli teatr i metody teatralne w praktyce szkolnej.
UWAGA: zmiana. Lekcja otwarta Danuty Chrzan w SP 35 odbędzie się o godzinie 11.15 – 12.30.

Nasze spotkanie wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, który już od 10 lat jest świętowany w Klubie Nauczyciela konkursem na scenariusz lekcji z wykorzystaniem technik teatralnych. Rzecz odbywa się w ramach akcji Dotknij Teatru jako Teatralna Aktywizacja Szkół. Nie bez kozery związujemy się z tym wydarzeniem, bowiem my, niestandardowi, stawiający na zmiany jakościowe w edukacji BUDZĄCY SIĘ POLONIŚCI, wywodzący się z idei BUDZĄCYCH SIĘ SZKÓŁ, rozumiemy, że wspomniane metody znakomicie nadają się do aktywizacji uczniów, odejścia od utartych schematów lekcji, przyczyniają się do zmiany kultury nauczania na kulturę uczenia się. W tym celu podjęliśmy partnerską współpracę z różnymi środowiskami oświatowymi przede wszystkim w Łodzi: SP nr 35, SP nr 29, Szkoły Mikron, SP w Grabowie, Zespół Szkół Gastronomicznych, Instytut Teatralny, Dotknij Teatru, Fundacja 4 Kroki. Ta kooperacja daje nam gwarancję budowania nowej jakości pracy i wymiany doświadczeń opartych na aktywności i pasji. Wszelkie nasze działania w ten marcowy piątek zamierzamy poświęcić nowoczesnym, praktycznym aspektom pracy z uczniem.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Należy jedynie dokonać zgłoszenia do 24.03.2019 r. na adres: konferencjabsp@zsg.elodz.edu.pl
Konferencja ma charakter dwuetapowy:
Przed południem zapraszamy do łódzkich szkół na otwarte lekcje z wykorzystaniem technik teatralnych. Popołudniowa część konferencji rozpocznie się półgodzinnym wykładem Magdaleny Szpak, pedagożki teatru, trenerki i menedżerki kultury, założycielki i członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru, która współtworzy Dział Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego. Następnie proponujemy do wyboru sześć warsztatów związanych z technikami teatralnymi lub tematyką teatralną prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli (nie tylko polonistów), które będą przydatne na każdym poziomie kształcenia. Po warsztatach, jako podsumowanie naszych działań, odbędą się przygotowane przez Fundację 4 Kroki spektakl „Bóg mordu” i związane z nim kręgi naprawcze jako metodę rozwiązywania konfliktów.


Warsztaty decoupage’u

Marzec 21, 2019

21 III 2019 r. godz. 17.30
Decoupage, cieniowanie pittorico
Warsztaty prowadzi Katarzyna Polinceusz. Koszt jednego spotkania to 40 zł. Materiały i ozdabiane przedmioty są w cenie warsztatów. Wykonane prace są własnością uczestników. Zgłoszenia w Klubie Nauczyciela, tel. 42 636 25 98, e – mail: klub@klubnauczyciela.com.pl


Galeria 137

Marzec 11, 2019

11 III 2019 r. godz. 18.00
Otwarcie wystawy malarstwa Joanny Mendys – Gatti “Mój świat, moje emocje – pędzlem malowane”.
W programie minirecital Moniki Kamieńskiej.
Joanna Mendys – Gatti – artystka urodzona w Dąbrowie Tarnowskiej, Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie. Cztery lata później wyszła za mąż za włoskiego przemysłowca z Monzy i wyjechała z kraju, osiedlając się najpierw w Monzy, a później w Vedano al Lambro koło Mediolanu, gdzie do tej pory mieszka i pracuje.
Jej twórczość zróżnicowana tematycznie, inspirowana codziennością zaliczana jest do postimpresjonizmu i realizmu. Liczne wystawy (w Rzymie, Mediolanie, Paryżu), wyróżnienia (m.in. podczas VII edycji Biennale d’Arte Internazionale) i przychylne recenzje dostarczały satysfakcji oraz poczucia spełnienia w realizacji nowej pasji, jaką coraz mocniej stawało się malarstwo. Od wielu lat swoje prace wystawia we Włoszech, Francji, Polsce, a ostatnio w Stanach Zjednoczonych. Została także członkiem kilku stowarzyszeń artystycznych, m.in. Międzynarodowego Związku Artystów w Monzy-Brianzy oraz Związku Artystycznego CIAC w Rzymie.
Wystawę oglądać można do 21 marca.