Warsztaty decoupage’u

Luty 25, 2019

28 II 2019 r. godz. 17.30
Warsztaty decoupage’u – szkatułka postarzana.
Warsztaty prowadzi Katarzyna Polinceusz. Koszt spotkania to 40 zł. Materiały i ozdabiane przedmioty są w cenie warsztatów. Wykonane prace są własnością uczestników.
Zgłoszenia w Klubie Nauczyciela, tel. 42 636 25 98, e – mail: klub@klubnauczyciela.com.pl


Agnieszka Bińczyk – 30 lat pracy artystycznej

Luty 6, 2019


Karolina Gorzelańczyk “Architektoniczny kształt irysów”

Luty 4, 2019

Prace wykonane są w technice akwareli i gwaszu, na podstawie zdjęć nadesłanych mi przez kolekcjonerów irysów oraz znalezionych w internecie. Jestem pod olbrzymim wrażeniem piękna tych kwiatów, a zwłaszcza ich barw oraz kształtów, które czasem przypominają nam znane dzieła architektury jak choćby Operę w Sydney, wnętrza kościołów gotyckich, tabernakulum. Inspiracją były dla mnie też ilustracje botaniczne, gdzie z pieczołowitością oddane są najdrobniejsze detale roślin. Irysy pochłonęły mnie tak bardzo, że maluję je już od dwóch lat i nie sądzę, abym mogła kiedykolwiek przestać to robić.
Serdecznie zapraszam
K. Gorzelańczyk

Wystawa czynna od 4 do 28 lutego 2019 r.


“O ludzkiej kondycji w czasach ekstremalnych”

Luty 1, 2019

Instytut im. Władysława Bartoszewskiego i Klub Nauczyciela zapraszają na wystawę multimedialną “O LUDZKIEJ KONDYCJI W CZASACH EKSTREMALNYCH”

Wystawa inspirowana jest przeżyciami Władysława Bartoszewskiego – świadka historii i uczestnika największych wydarzeń w Europie i świecie w XX i na początku XXI w., wroga systemów totalitarnych i autorytarnych. Obejmuje trzynaście plansz poświęconych Władysławowi Bartoszewskiemu oraz jedenaście udzielonych przez niego wywiadów. Integralnym elementem wystawy jest „Mapa wartości” czyli cykl 11 lekcji opartych na myśli Władysława Bartoszewskiego, przygotowanych przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno – Społeczych i Szkoleń, który dostępny jest dla zainteresowanych nauczycieli. Lekcje mogą być elementem zajęć z języka polskiego, etyki, filozofii, wiedzy o społeczeństwie, historii a skierowane są przede wszystkim do uczniów szkól średnich.

Wystawa prezentowana będzie w Klubie Nauczyciela do 13 lutego 2019 r., od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 19. Zainteresowane szkoły zapraszamy do współpracy i zgłaszania się w celu ustalenia terminu zwiedzania (tel. 42 636 25 98 lub klub@klubnauczyciela.com.pl).