Warsztaty decoupage’u

Październik 24, 2018

24 X 2018 r. godz. 17.30
Jesienne, inspiracje: złocenia, patynowanie (obrazek).
Warsztaty prowadzi Katarzyna Polinceusz. Koszt jednego spotkania to 40 zł. Materiały i ozdabiane przedmioty są w cenie warsztatów. Wykonane prace są własnością uczestników. Zgłoszenia w Klubie Nauczyciela, tel. 42 636 25 98, e – mail: klub@klubnauczyciela.com.pl


GRUPA BEZ SZTALUGI

24 X 2018 r. godz. 17.00
Otwarcie wystawy prac grupy BEZ SZTALUGI w Galerii Ex Libris w Pabianicach, ul. Św. Jana 10


Koncert z okazji Dnia Edukacji

Październik 14, 2018

14 X 2018 r. godz. 18.00
Koncert WARSZAWSKIEGO COMBO TANECZNEGO.
Bezpłatne zaproszenia (dla 2 osób z danej placówki) rezerwować można w Klubie Nauczyciela – tel. 42 636 25 98 lub e – mail: klub@klubnauczyciela.com.pl. Pierwszeństwo mają pracownicy placówek finansujących działalność Klubu Nauczyciela.
Prosimy o odbiór zaproszeń do 10 października.

Warszawskie Combo Taneczne
Jest ich siedmioro. Postanowili ocalić od zapomnienia piękne piosenki warszawskie, prezentując je we współczesnym brzmieniu i aranżacjach bliskich oryginałom. Repertuar Warszawskiego Combo Tanecznego to w przeważającej mierze piosenki przedwojenne, które 80 i więcej lat temu bawiły i wzruszały publiczność na rewiach, dansingach, a także na stołecznych ulicach i podwórkach.
Zespół narodził się spontanicznie, a za jego powstanie odpowiedzialny jest Jan Emil Młynarski. Wraz z przyjaciółmi powołał do życia grupę, kierując się miłością, pasją i poczuciem obowiązku wobec tradycji, w jakiej się wychował. Szlify Warszawskie Combo Taneczne zdobywało grając na podwórkach Mokotowa, Pragi, Śródmieścia i w warszawskich lokalach. Wzorem muzyków sprzed lat wychowali sobie swoją publiczność, a koncertując wypracowali ciekawy, trafiający do ludzi repertuar.


Spotkanie grupy QLiteraci

Październik 8, 2018

8 X 2018 r. godz. 17.00
Spotkanie grupy QLiteraci.


Galeria 137

Październik 1, 2018

1 – 18 X 2018 r.
Wystawa fotografii Janusza Mrozowskiego pt. “Nieoczywiste”.
“Nieoczywiste”
Z porządku rzeczywistości wycięty kadr. Wyjęty z kontekstu otoczenia, odizolowany ramą stanowiącą nowy kontekst, staje się sam dla siebie nową narracją. Inny, zaskakujący nieprzewidywalną asocjacją znaczeń. Przefiltrowany przez wyobraźnię podszeptuje nowe skojarzenia, prowokuje poszukiwania wbrew sprawdzonym, bezpiecznym schematom. Czasem zabawny, zaskakujący, nieoczekiwany, może niepokojący ale nieobojętny. Mój. Intymny mały świat.