Promocja tomiku Anny Blumental pt.”Rozszczepianie kręgosłupa”

Wrzesień 21, 2018

21 IX 2018 r. godz. 17.30
Spotkanie z prof.zw.dr hab. Anną Bednarczyk, występującą w twórczości poetyckiej pod nazwiskiem Anny Blumental oraz promocja tomiku pt. “Rozszczepianie kręgosłupa” w polsko-czeskiej wersji językowej. Przekładu na język czeski dokonał tłumacz czeski prof. UWr. doc. PhDr. Libor Martinek, Ph.D. (Opawa, Czechy), który także będzie gościem spotkania.
Promocji towarzyszyć będzie mini recital operowy w wykonaniu Córki Poetki, Olgi Aleksandry Bednarczyk (sopran) i Marty Kubickiej-Skurpel (fortepian).
Spotkanie poprowadzi dr hab. Danuta Mucha.


Koncert Jarosława Chojnackiego “Horyzont zdarzeń”

Wrzesień 14, 2018

14 IX 2018 r. godz. 18.00
Nauczyciele – wstęp wolny po uprzednim zarezerwowaniu miejsc – tel. 42 636 25 98 lub e – mail: klub@klubnauczyciela.com.pl

Bilety – 20 zł

Jarosław Chojnacki – muzyk, pieśniarz, kompozytor, wykonawca piosenki literackiej.
Swoją działalność artystyczną rozpoczął na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Na początku grał i śpiewał pieśni religijne w chrześcijańskich kościołach. Równolegle komponował muzykę do klasycznych wierszy tak znakomitych poetów jak: Adam Asnyk, Anna Achmatowa, Julian Tuwim, Stanisław Grochowiak czy Federico Garcia Lorca. Wybrane przez Jarosława Chojnackiego wiersze to klasyka poezji. Połączenie ich z muzyką i interpretacją wokalną umieściły Chojnackiego w gatunku muzycznym, jakim jest piosenka poetycka, czy też poezja śpiewana.
W 1996 roku Jarosław Chojnacki został zakwalifikowany do udziału w Olsztyńskich Spotkaniach Zamkowych – „ Śpiewajmy Poezję”. Otrzymał wówczas nieoficjalne wyróżnienie i zaproszenie do koncertu galowego. Od tego momentu można uznać, że artysta zaczął grać i śpiewać zawodowo, bowiem nie występował już tylko w konkursach, ale dzięki bogatemu repertuarowi zaczął koncertować zarówno w Polsce, jak i za granicą. Po czterech latach nieprzerwanych sukcesów festiwalowych, Jarosław wraz z autorem wierszy, Krzysztofem Cezarym Buszmanem, zaczęli przygotowania do nagrania płyty pt. ZABIJANIE CZASU. Została ona wydana w 2003 roku przez Polskie Radio, a w 2010 roku, nakładem wydawnictwa fonograficznego „SOLITON”, ukazała się reedycja płyty.
Twórczość Jarosława Chojnackiego to nie tylko koncerty. Jego głos i muzyka wykorzystywane są w filmach, między innymi w dokumencie o wybitnym poecie Krzysztofie Karasku i fabularnej produkcji w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego pt. „Małopole, czyli świat”, a także w spektaklach teatralnych, musicalach, widowiskach multimedialnych i teledyskach.
Obecnie mieszka i tworzy na Mazurach.


Galeria 137

Wrzesień 10, 2018

10 – 27 września 2018 r.
Wystawa prac grupy “Bez sztalugi” z pleneru w Kazimierzu pt. “Zauroczyło nas to miasto…”