QLiteraci

Luty 11, 2016

11 II 2016 r. godz. 16.30
QLiteraci to nowa nazwa i nowa formuła spotkań literackich w Klubie Nauczyciela. Spotkań otwartych dla wszystkich łódzkich nauczycieli, piszących i czytających, do wszystkich spragnionych kontaktu z dobrą literaturą… Zajęcia poprowadzi Aneta Jamiałkowska – Pabian.


Galeria 137

Luty 7, 2016

4 II 2016 r. godz. 17.30
Otwarcie wystawy malarstwa Marii Agnieszki Bińczyk “Śpiący obiekt miłowania”.

Maria Agnieszka Bińczyk ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi oraz Wydział Edukacji Wizualnej na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych – dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Krystyna Zielińskiego. Swoje powołanie odnalazła w pracy z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel plastyki, sztuki i wiedzy o kulturze . Należy do Klubu Twórców Kultury w Bełchatowie oraz do Związku Polskich Artystów Plastyków w Łodzi, przez wiele lat była członkiem INSEA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę. Systematycznie wystawia swoje prace, bierze udział w plenerach i konkursach, na których jest wielokrotnie nagradzana .
Problemem, którym zajmuje się w malarstwie jest przełożenie światła i przestrzeni na kolor. Interesuje ją malarstwo olejne, grafika, rzeźba i witraż.
Jej prace można znaleźć w prywatnych zbiorach w Anglii, Danii, w Niemczech we Francji i na Litwie. Pisze wiersze, jest aktorką działającego w Klubie Nauczyciela Teatrzyku u Kindermanna.


Warsztaty biżuteryjne

Luty 4, 2016

4 III 2016 r. godz. 17.30
Biżuteria karnawałowa.
Warsztaty prowadzi Katarzyna Polinceusz. Koszt jednego spotkania to 40 zł. Materiały i ozdabiane przedmioty są w cenie warsztatów. Wykonane prace są własnością uczestników. Zgłoszenia w Klubie Nauczyciela, tel. 42 636 25 98.