Koncert zespołu Shalom

Październik 25, 2015

25 X 2015 r. godz. 16.00
Zespół muzyki żydowskiej „Shalom” działa od prawie dwudziestu lat przy Lidzkim Domu Kultury. Zespół koncertuje nie tylko na Białorusi, ale wielokrotnie był oklaskiwany poza jej granicami.
Zespół jest dwukrotnym laureatem międzynarodowego festiwalu w Hajfie (Izrael), międzynarodowego festiwalu muzyki żydowskiej w Kijowie, Odessie i Moskwie. Ponadto „Shalom”, wielokrotnym zwyciężał na Republikańskim Festiwalu Kultur Krajowych w Grodnie. Brał także udział w zdjęciach do filmu o Kazimierzu Malewiczu czy Marcu Chagallu
W 2006 roku w czasie żydowskiego święta Chanuka odbyli dwutygodniową trasę koncertową po całym Izraelu. Wielokrotnie występował także, w Rosji, Austrii, Słowenii, Estonii, Litwie oraz w Polsce.
Zespół „Shalom” jest nie tylko popularyzatorem muzyki żydowskiej ,ale także jest czynnym członkiem Wspólnoty Żydowskiej, przedstawicielem Programu Judeo-Chrześcijąńskiego Dialogu „Shomer-International” na Białorusi oraz «Dutch Jewish Humanitarian Fund». Są także stałymi partnerami „Towarzystwa Przyjaciół Kultury Żydowskiej” w Polsce.
Na swoim koncie zespół ma 3 płyty jak również wydany zbiór zapisu nutowego muzyki klezmerskiej.


Warsztaty decoupage’u

Październik 22, 2015

22 X 2015 r. godz. 17.30
“Czas na przecierki” deseczka na notatki
Warsztaty prowadzi K. Polinceusz. Koszt jednego spotkania to 40 zł. Materiały i ozdabiane przedmioty są w cenie warsztatów. Wykonane prace są własnością uczestników.
Zgłoszenia w KN, tel. 42 636 25 98.


Galeria 137

Październik 19, 2015

19 X 2015 r. godz. 18.00
“W Koszystej pod Giewontem” – otwarcie wystawy poplenerowej grupy “Bez sztalugi”.
Prace prezentują: Krystyna Barczak, Maria Agnieszka Bińczyk, Aurelia Janiszewska, Jolanta Jędrzejczak, Krystyna Koncewicz, Krystyna Uszpolewicz, Iwona Wójcik
W tym roku grupa „Bez sztalugi” pod opieką artystyczną Agnieszki Bińczyk na miejsce pleneru wybrała Zakopane i gościła u Pani Anny Sztaudynger – Kaliszewicz w willi „Koszysta”.

Wernisaż w Zakopanem i w Klubie Nauczyciela:


XVI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Miłosza Magina

Październik 16, 2015

16 – 20 października 2015 r.
XVI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. M. Magina


Święto Edukacji – koncert URSZULI DUDZIAK

Październik 12, 2015

12 X 2015 r. godz. 18.00
Obowiązują zaproszenia


Galeria 137

Październik 5, 2015

5 X 2015 r. godz. 17.00
Otwarcie wystawy “Barwne wspomnienia grupy Kolor“
Prace prezentują:
Cecylia Januszkiewicz – Wojtysiak, Maria Jolanta Jarzyna, Romualda Kulikowska, Barbara Nożewska, Jadwiga Schnee, Matylda Siemienowicz, Barbara Skierska, Jarosława Stachlewska, Jadwiga Więcek


Koncert grupy Agnikana

Październik 4, 2015

4 X 2015 r. godz. 15.00
Wstęp wolny
Grupa Agnikana wykonuje medytacyjne kompozycje muzyczne Sri Chinmoya od 1997 r. Każdy człowiek posiada nieograniczone możliwości, a za pomocą sztuki medytacji może odkryć je wzbogacając swoje życie. Na koncercie poczujecie państwo, jak muzyka wprowadza w sferę niebiańskiej ciszy serca.


Spotkanie z twórczością Jeremiego Przybory

Październik 2, 2015

2 X 2015 r. godz. 18.00
Kolejna opowieść Teresy Drozdy o Jeremim Przyborze.
Jeremi Przybora – autor humorystycznych audycji radiowych, w tym trwającego 10 lat cyklu „Teatr Eterek” zwykł mawiać: Jako autor z radia przecież powstałem i w radio się obrócę, bo przypuszczam, że w radiu najdłużej jeszcze słychać nas będzie obu z Jerzym w naszych piosenkach. Przypomnijmy więc, że w radiu rozpoczęła się znajomość, współpraca i przyjaźń Jeremiego Przybory z Jerzym Wasowskim, która za sprawą „Kabaretu Starszych Panów” przeniesiona została na ekran. Odtąd Wasowski z Przyborą, Przybora z Wasowskim, wymieniani są jednym tchem jako najlepsza spółka autorsko-kompozytorska, ale też jako wcielenie (jedno) elegancji, dobrego wychowania, dystansu, przyjaźni.
12 grudnia 2015 roku mija setna rocznica urodzin Jeremiego Przybory – to okazja, by nieco więcej opowiedzieć o twórczości Mistrza. Umiejętnie, ze znajomością tematu i pasją zrobi to Teresa Drozda – dziennikarka radiowa i znawczyni twórczości Jeremiego Przybory, którą zajmuje się od kilkunastu lat.