Warsztaty decoupage’u

Czerwiec 11, 2015

11 VI 2015 r. godz. 17.30
Secesyjny obrazek (złocenia)
Warsztaty prowadzi Katarzyna Polinceusz. Koszt jednego spotkania to 40 zł. Materiały i ozdabiane przedmioty są w cenie warsztatów. Wykonane prace są własnością uczestników. Zgłoszenia w Klubie Nauczyciela, tel. 42 636 25 98.


Zdzisław Szczepaniak “Z pasatem w żaglach”

Czerwiec 10, 2015

10 VI 2015 r. godz. 18.00
Promocja książki Zdzisława Szczepaniaka, publicysty, reportera, pisarza, poety, żeglarza i podróżnika pt. “Z pasatem w żaglach”.
Najnowsza książka Szczepaniaka to relacja z rejsu jachtu „Polski Len” do Nowego Jorku i Kanady, o którego unikalności świadczy to, że po raz pierwszy oceaniczny jacht – polski jacht! – po przepłynięciu Atlantyku wyruszył z Nowego Jorku do Montrealu wewnętrznymi drogami wodnymi USA i Kanady. Dokonał tego – mimo sporego zanurzenia – płynąc rzekami, kana­łami, jeziorami. I o tym właśnie, a także licznych żeglarskich przygodach na Atlantyku, w Trójkącie Bermudzkim, osobistym „odkrywaniu Ameryki” oraz blasków i cieni Nowego Jorku opowiada ta książka.
Wracając w pełnej humoru narracji do wydarzeń sprzed lat, do innych niż dzisiaj warunków uprawiania żeglarstwa morskiego Zdzisław Szczepaniak staje po stronie tych autorów i czytelników, którzy słusznie twierdzą, że: są przeżycia, którym upływ czasu nie tylko nie odbiera aktualności, ale dodaje melancholijnego uroku i nostalgicznego kolorytu.


Galeria 137

Czerwiec 1, 2015

Przemysław Wachowski “O gwiazdach”


“WIATR OD MORZA” – V WYPRAWA METODYCZNA ŁÓDZKICH NAUCZYCIELI

Czerwiec 1, 2015

W dniach 4 – 7 czerwca 2015 r. zapraszamy po raz piąty do udziału w Wyprawie Metodycznej, tym razem do Trójmiasta.
„Wiatr od morza” – to nie tylko spotkanie z twórczością Stefana Żeromskiego, jego fascynacją budowy niepodległego bytu II RP (w tym portu w Gdyni), ale też zderzenie z miejscami, od których czuliśmy powiew wolności, skutkujący wydarzeniami historycznymi od Grudnia 70 do utworzenia ruchu ,,S”, czy kolebkami twórczości plastycznej, literackiej i teatralnej tej części Polski.

    Będziemy zatem m.in.

  • w Domku Żeromskiego w Gdyni Orłowie
  • kultowych miejscach kurortu sopockiego (m.in. Teatr na Plaży)
  • gdańskich galeriach (Pałac Opatów, Zielona Brama, Dwór Artusa)
  • Teatrze Szekspirowskim
  • w kościele św. Brygidy i Europejskim Centrum Solidarności

Organizator – ZEAS Klub Nauczyciela ponosi koszty transportu, ubezpieczenia i zakwaterowania (pokoje 2 i 3 –osobowe ze śniadaniem) oraz pilota i przewodnika. Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty wyżywienia (oprócz 3 śniadań) i biletów wstępu.
Podczas spotkania organizacyjnego 29 maja o godz. 17.00 przed wyjazdem podamy szczegółowy plan wycieczki i alternatywne sposoby spędzenia czasu dla osób nie zainteresowanych zakupem biletów wstępu.
Zapisy przyjmujemy w Klubie Nauczyciela pod nr tel. 42 636 25 98, w godz. 9 – 20.
Pierwszeństwo mają nauczyciele ze szkół finansujących działalność Klubu oraz osoby, które nie uczestniczyły w żadnej z dotychczasowych w Wypraw.


“ŚWIADECTWA ORYGINALNOŚCI”. Koncert NATALII PRZYBYSZ.

Czerwiec 1, 2015

20 VI 2015 r. godz. 18.30 w CENTRUM KULTURY MŁODYCH (ul. Lokatorska 13) !!!
Uroczyste zakończenie roku szkolnego i wręczenie nauczycielom “ŚWIADECTW ORYGINALNOŚCI”.