Galeria 137

Wrzesień 22, 2014

22 IX 2014 r. godz. 17.00
Otwarcie wystawy malarstwa grupy plastycznej “Kolor” pt. “W ramionach pasji”.

Prace prezentują:
Cecylia Januszkiewicz – Wojtysiak, Maria Jolanta Jarzyna, Romualda Kulikowska, Barbara Nożewska, Daniela Popławska, Jadwiga Schnee, Matylda Siemienowicz, Barbara Skierska, Jarosława Stachlewska, Jadwiga Więcek


Katarzyna Groniec “Wiszące ogrody”

Wrzesień 21, 2014

21 IX 2014 r. godz. 18.00
Spektakl dla nauczycieli na rozpoczęcie nowego szkolnego. Rezerwacja miejsc – tel. 42 636 25 98


Promocja książki “Podróże z Zofią Suską”

Wrzesień 18, 2014

18 IX 2014 r. godz. 17.00
Zofia Suska, łodzianka, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, dziennikarka, podróżniczka, autorka cykli reportaży telewizyjnych “Kartki z podróży do Azji Południowo – Wschodniej”, “Podróże z Zofią Suską”, jak i licznych publikacji prasowych oraz audycji radiowych. Kilkakrotnie objechawszy glob, odwiedziła ponad 150 krajów na prawie wszystkich kontynentach… poza Antarktydą.


“Polacy w innej kulturze” – spotkanie z Barbarą Kukulską

Wrzesień 15, 2014

15 IX 2014 r. godz. 18.00
Barbara Kukulska – absolwentka Politechniki Łódzkiej, prezes Zjednoczenia Polskiego w Johannesburgu i redaktor naczelna pisma „Wiadomości Polonijne”. W roku 2006 z jej inicjatywy został założony Związek Sybiraków w Południowej Afryce. Prowadzi prace społeczną w RPA na rzecz tamtejszej polonii. Autorka publikacji dotyczących Polaków w Afryce Południowej. Szczególnie bliska jest jej tematyka sybiracka, bowiem wiele osób z jej rodziny to zesłańcy. W RPA osiedliła się w 1982 roku.
Podczas spotkania w Klubie Nauczyciela B. Kukulska opowie o Polakach w Południowej Afryce, życiu w kraju różnych kultur oraz o safari z aparatem fotograficznym.


Galeria 137

Wrzesień 8, 2014

8 IX 2014 r. godz. 17.00
Otwarcie wystawy prac grupy plastycznej “Sepia” pt. “Wokół nas…”

Prace powstałe pod kierunkiem artysty plastyka Pani Zofii Łobacz prezentują:
Zofia Bas, Teta Doczekalska, Danuta Jełowicka, Gabriela Kołodziejczyk, Hanna Kozina, Zofia Królikowska, Krystyna Pietrusewicz, Wanda Pułaczewska, Regina Radosiewicz, Iwona Waszkiewicz

Wystawa czynna do 18 września.


60 lat Klubu Nauczyciela

Wrzesień 1, 2014

Szanowni Państwo,
W tym wyjątkowym roku 60-lecia Klubu, „Świadectwa Oryginalności” i tytuły „Człowieka Anioła” przyznamy w październiku wspólnie świętując Dzień Nauczyciela podczas uroczystego koncertu w Teatrze Nowym.
Już dziś zachęcamy jednak Państwa do zgłaszania kandydatów i uzasadnień do obu wyróżnień. Na Państwa zgłoszenia czekamy do końca września. Prosimy o wyjątkowe kandydatury w tych wyjątkowych okolicznościach

Z okazji naszego Jubileuszu zapraszamy Państwa także do wzięcia udziału w „Konkursie na plakat jubileuszowy Klubu Nauczyciela”. Konkurs skierowany jest do wszystkich nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Łodzi. Projekty konkursowe w formacie 100 x 70cm, wykonane w dowolnej technice przyjmujemy do końca września. Laureatom przyznane zostaną nagrody finansowe.

REGULAMIN KONKURSU