VIVA FLAMENCO

Lipiec 22, 2011

X Międzynarodowy Festiwal Kultury Hiszpańskojęzycznej
22 – 31 lipca 2011 r.
Festiwal “Viva Flamenco” odbywa się od dziesięciu lat tradycyjnie w ostatniej dekadzie lipca, kiedy pogoda jest najbardziej zbliżona do hiszpańskiej, a atrakcje festiwalowe są dobrą propozycją zarówno dla turystów, jak i mieszkańców miasta. Na jego interdyscyplinarny charakter składa się wiele koncertów flamenco, plenerowych fiest hiszpańskich, edukacyjnych warsztatów tańca, śpiewu i gry na gitarze oraz językowo-kulturowych, wystaw i wernisaży, wieczorów poetyckich i promocji książek, pokazów mody, filmów i pokazów multimedialnych oraz kulinariów, a także happeningu Corrida. Impreza będzie trwała całe 10 dni.
Gwiazdami tegorocznego Festiwalu będzie niezwykły duet tancerzy z Sewilli: Jesus Herrera i Lola Jaramillo z zespołem: Vicente Gelo (śpiew), Trini de la Isla (śpiew), Jose Manuel Tudela Llorente (gitara) oraz Kenor artysta plastyk z Barcelony, malarz murali.
Od lat patronat honorowy nad festiwalem sprawują: Prezydent Miasta Łodzi, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ambasada Królestwa Hiszpanii oraz Instytut Cervantesa. Nad jubileuszową edycją patronat honorowy objęli także: Marszałek Województwa Łódzkiego, Wojewoda Łódzki oraz Ambasada Argentyny i Ambasada Meksyku.
Zapraszamy do Klubu Nauczyciela 28 lipca (czwartek):
godz. 19.00 otwarcie wystawy malarstwa Renaty Brzozowskiej “Kobiety flamenco”