Koncert kolęd

Styczeń 28, 2011

28.01. 2011 r. godz. 17.00
Wystąpią:

  • Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia” ze Zgierza pod dyrekcją Dawida Bera i Patryka Kobylarczyka
  • Towarzystwo Śpiewacze im. S. Moniuszki z Aleksandrowa Łódzkiego pod dyrekcją Piotra Ranfelda
  • Chór Nauczycielski pod dyrekcją Marii Hubluk

Koncert poprowadzi Agnieszka Podkówka


Galeria 137

Styczeń 24, 2011

Bałucki Ośrodek Kultury Rondo w Łodzi, od czternastu lat jest organizatorem największego w mieście konkursu fotograficznego dla amatorów.
Wystawa „Oblicza Łodzi – reminiscencje” stanowi wybór prac autorów biorących udział w Konkursie w latach 2000 – 2010. Poza wymiarem artystycznym stanowi także formę dokumentacji zmian zachodzących w mieście. Pokazuje jego oblicza widziane oczami mieszkańców.
Przy okazji jej otwarcia zostanie ogłoszona jubileuszowa XV edycja Konkursu OBLICZA ŁODZI, której finał będzie miał miejsce 17 kwietnia 2011 r. w BOK RONDO.
Organizatorzy Konkursu zapraszają do udziału wszystkie osoby, które w sposób amatorski zajmują się fotografią. Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową – www.obliczalodzi.pl
Wystawa „Oblicza Łodzi – reminiscencje” będzie prezentowana w Klubie Nauczyciela do 4 lutego 2011.


Klub Podróżników i Odkrywców

Styczeń 21, 2011

Jarosław Fischbach “Polskim szlakiem przez Amerykę Południową”


JAPOŃSKIE MALOWANIE W STYLU SUMI-E

Styczeń 19, 2011

19.01. 2011 r. godz. 11.00
SUMI-E to medytacyjna forma malowania po japońsku czarnym tuszem. W dawnych czasach tę formę praktykowali mnisi w klasztorach Zen. W „SUMI-E” każda kreska i kropka żyje, nie ma tu zbędnych pociągnięć pędzla. Jest to malowanie sprowadzone do granic prostoty wypełnionej życiem, emocją i pięknem. „SUMI-E” doskonale oddaje twój stan psychiczny w danym momencie, ponieważ tu maluje się ‘z brzucha’, To właśnie brzuch zaczyna ruch jako centrum, a dłoń z pędzlem tylko go przelewa na papier – jest to zupełnie inny sposób malowania od tradycyjnego. Dlatego bardzo pozytywnie pobudza energię i świadomość, ponieważ niczego nie możesz tu skontrolować umysłem – maluje ciało i uczucie, nie ma miejsca na myślenie. Twój malunek będzie ‘żywy’ tylko wtedy, gdy będziesz rozluźniony i cały tu i teraz. „SUMI-E” bezbłędnie opowie Ci o Twoim wnętrzu. Praktykowane było również jako sztuka samouzdrawiania, wzbudzająca duże ilości energii i równoważąca je naturalnie w ciele.
Na zajęciach będziemy malować proste formy roślinne – liść, kwiat, bambus. motyl… przy pomocy oryginalnego chińskiego pędzla.
Koszt warsztatów 20 zł. Konieczne zgłoszenie telefoniczne, ze względu na zagwarantowanie materiałów dla każdego uczestnika.
Zapisy – tel. 42 636 25 98


Scrapbooking – efektowne karty okolicznościowe (przestrzenne)

Styczeń 18, 2011

18.01. 2011 r. godz. 11
Scrapbooking to technika ozdabiania różnych powierzchni.
Na zajęciach zajmiemy się tworzeniem oryginalnych kart okolicznościowych z efektownymi dekoracjami odstającymi od powierzchni papieru. W technice tej nie ma określonych reguł, zasady tworzenia są dowolne, dlatego jest to przede wszystkim przednia zabawa. Im bardziej kreatywny twórca, tym ciekawszy efekt końcowy. Wykonane prace uczestnicy zabierają ze sobą. Materiały, które należy przynieść ze sobą – nożyczki, klej.
Koszt warsztatów 25 zł. Konieczne zgłoszenie telefoniczne, ze względu na zagwarantowanie materiałów dla każdego uczestnika. Zapisy – tel. 42 636 25 98


SPOTKANIE NOWOROCZNE DYREKTORÓW ŁÓDZKICH PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

Styczeń 14, 2011

14.01. 2011 r. godz. 19.00 w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka (Duża Sala, wejście od ul. Więckowskiego 15)
W części artystycznej – monodram Jean – Pierre’a Dopagne “Belfer” w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka.
2 – osobowe zaproszenia odbierać można od 4 do 10 stycznia:
w Klubie Nauczyciela (od poniedziałku do piątku w godz. 9 – 20) lub
w kasie Teatru Nowego (wejście od ul. Zachodniej 93 od wtorku do piątku w godz. 9 – 19, w soboty 12 – 19)
„Belfer!” belgijskiego dramaturga Jeana Pierre’a Dopagne’a, to poruszające wyznanie nauczyciela literatury, który codzienne musi stawać oko w oko ze współczesną, tzw. trudną młodzieżą.


Festiwal Aniołów

Styczeń 3, 2011

Dorota Kędzior „Anioła wołam…” (Wycinanki)
Mirosława Truchta – Nowicka „A niebo wciąż spada i spada” (Anioł w rzeźbie z papieru)
Wystawy oglądać można do 20 stycznia.