Promocja książki “Łódzkie czary – mary”

Maj 30, 2010

31.05. 2010 r. godz. 14.00
Publikacja, wydana pod patronatem Kuratorium Oświaty w Łodzi, zawiera opowiadania i wiersze dotyczące ważnych, ciekawych, czasem nieco zapomnianych miejsc i postaci związanych z naszym miastem. Autorkami tekstów zamieszczonych w książce są: Grażyna Bąkiewicz, Jolanta Jaśkiewicz, Joanna Jaworska, Mariola Klink, Urszula Kowalska, Małgorzata Skwarek-Gałęska.
Książka, przekazana do szkół i przedszkoli, służyć będzie dzieciom w wieku od 6-13 lat i ich nauczycielom. Autorki mają nadzieję, że stanie się cenną pomocą dydaktyczną, pomagającą odkryć intrygujące oblicze Łodzi.
Podczas spotkania w Klubie Nauczyciela autorki chcą opowiedzieć o swej pracy nad tekstami zawartymi w Łódzkich czarach-marach, o emocjach, jakie towarzyszyły im w trakcie przygotowywania książki i wreszcie – o własnych „łódzkimi olśnieniach”. Na spotkaniu będą także prezentowane artystyczne zdjęcia Łodzi.
Zaproszeni goście wezmą udział w loterii, w której zostanie rozlosowanych 20 książek Łódzkie czary-mary.


MAJOWY MARATON POEZJI

Maj 28, 2010

28.05. 2010 r.
PROGRAM MARATONU:
godz. 10.30
spotkanie poetyckie dla dzieci z klas I i II szkoły podstawowej z Marcinem Brykczyńskim
(Prosimy o potwierdzenie udziału)

M. Brykczyński z wykształcenia jest ekonomistą, z zamiłowania poetą. Mistrz słowa, który uczy i bawi, autor licznych zbiorów wierszy i opowiadań dla dzieci, m.in.: Czarno na białym, Ni pies ni wydra, Skąd się biorą dzieci, Różowy prosiaczek, Olaboga, lewa noga!, Jedna chwilka, uczuć kilka.
Laureat wielu nagród: Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY, Fundacji Świat Dziecka. Książka Biały niedźwiedź. Czarna krowa została wpisana na Honorową Listę IBBY.


Warsztaty decoupage’u

Maj 27, 2010

27.05. 2010 r. godz. 17.30
Technika serwetkowa na ciemnym tle (dekorowanie drewnianego wieszaka).
Koszt warsztatów 40 zł. Zapisy – tel. 42 636 25 98


Targowisko różności

Maj 21, 2010

21.05. 2010 r. godz. 17.00
“Targowisko różności” czyli damskie spotkanie przed lustrem: okazja do wymiany, sprzedaży, przymierzenia czy tylko obejrzenia oryginalnych ubrań, niepowtarzalnej biżuterii, butów, bibelotów.
Wstęp 5 zł


Spotkanie z Marcelem Andino Velezem z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Maj 19, 2010

Marcel Andino Velez – długoletni dziennikarz Przekroju, piszący o sztuce, architekturze i ich relacji do zjawisk społecznych współczesnego świata. Absolwent antropologii kulturowej i etnografii na Uniwersytecie Warszawskim, marnotrawny student Instytutu Historii Sztuki UW, stypendysta Uniwersytetu Kopenhaskiego. Współpracował ze Zbigniewem Liberą nad głośnym cyklem “Mistrzowie i Pozytywy”; współautor najnowszej monografii poświęconej Christianowi Kerezowi pt. „Construction, Privacy, Politics. Conflicts & Obsessions” wyd. Hatje Cantz, Monachium 2008. Od 1 sierpnia 2007 roku w zespole Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Prywatnie fanatyk architektury.
Marcel Andino Velez opowie o budowie Muzeum Sztuki Współczesnej w Warszawie, architekturze i niezwykłym architekcie, jakim jest Christian Kerez, na tle
architektury wielkich muzeów światowych, o szansach edukacyjnych, jakie
daje sztuka, nowoczesne instytucje artystyczne i różne niekonwencjonalne
działania w przestrzeni publicznej, organizowane przez artystów i
współdziałające z nimi muzea.


Klub Podróżników i Odkrywców

Maj 14, 2010

14.05. 2010 r. godz. 18.00
Aleksandra Drabik “Peru i Boliwia z plecakiem”


“Wieczór arii i pieśni od Haendla do muzyki XX wieku”

Maj 13, 2010

13.05. 2010 r. godz. 18.00
Bilety 5 zł
Wykonawcy:


FINAŁ “DNI TEATRALNEJ AKTYWIZACJI SZKÓŁ”

Maj 10, 2010

Protokół z dnia 4 maja 2010 r. z obrad komisji konkursowej

I edycji Konkursu na scenariusz lekcji przeprowadzonej metodami wykorzystującymi techniki teatralne
zorganizowanego przez Wydział Edukacji UMŁ
we współpracy z ŁCDNIKP, Centrum Kultury Młodych i Klubem Nauczyciela
w ramach ogólnołódzkiego projektu ,,DOTKNIJ TEATRU”