Z tangiem w duszy

Styczeń 30, 2009

“Z tangiem w duszy” – taniec, nauka, przyjemność
Data: 30-01-2009 godz. 18.00
Spotkania taneczne dla pasjonatów tanga z elementami nauki figur i kroków.
Wstęp 12 zł (w karnecie – 10zł)


Koncert kolęd i pastorałek europejskich

Styczeń 29, 2009

Koncert kolęd i pastorałek europejskich w wykonaniu studentów, doktorantów i pracowników Wydziału Filologicznego UŁ
Data: 29-01-2009 godz. 18.00


Wieczór arii i pieśni: od Haendla do Kisielewskiego

Styczeń 22, 2009

“Wieczór arii i pieśni: od Haendla do Kisielewskiego” w wykonaniu studentek Akademii Muzycznej w Łodzi, z klasy śpiewu prof. Krystyny Rorbach.
Data: 22-01-2009 godz. 18.15
Wstęp 5 zł


Warsztaty decoupage’u

Styczeń 20, 2009

Klub Nauczyciela rozpoczyna kolejny cykl cieszących się ogromną popularnością, warsztatów decoupage’u i innych atrakcyjnych technik zdobniczych.
Na warsztaty zapraszamy wszystkich, którzy lubią twórczo spędzać czas. Decoupage umożliwia własnoręczne stworzenie pięknej i oryginalnej dekoracji, która wygląda jak ręcznie malowana. To technika bardzo prosta. Nie trzeba być osobą uzdolnioną plastycznie by nauczyć się decoupage’u i czerpać satysfakcję z własnoręcznego ozdabiania przedmiotów codziennego użytku.
Decoupage to XX wieczne słowo, które pochodzi od francuskiego decouper, które oznacza wycinać. Technika ta polega na efektownym zdobieniu przedmiotów (mebli, skrzynek, kasetek, tacek, doniczek, itp.) poprzez wydzieranie lub wycinanie elementów papierowych (z papierów lub serwetek) i naklejanie ich na wybraną powierzchnię: drewnianą, metalową, ceramiczną, tekturową, plastikową lub skórę albo tkaninę. Do ozdobienia przedmiotów tą techniką potrzebne są zazwyczaj farby akrylowe, płaskie miękkie pędzle, klej do serwetek, lakier pękający środki konserwujące, lakiery. Do uzyskania najlepszego efektu czasem trzeba nałożyć nawet do 30 warstw lakieru tak, aby powierzchnia była zupełnie gładka.
Warsztaty prowadzi Katarzyna Polinceusz.


Spotkanie z Elżbietą Dzikowską

Styczeń 14, 2009

Spotkanie z Elżbietą Dzikowską, historykiem sztuki, sinologiem, podróżniczką, reżyserką i operatorką filmów dokumentalnych, autorką wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej.
Wraz z mężem, Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła popularny podróżniczy program telewizyjny „Pieprz i wanilia”.
Data: 14-01-2009 godz. 18.00
Wstęp: 10 zł, 8 zł – dla posiadaczy Kart członkowskich Klubu Nauczyciela


Koncert kolęd

Styczeń 8, 2009

Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Nauczycielskiego pod dyrekcją Ewy Walkiewicz oraz studentów Wydziału Instrumentalnego i Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi pod opieką artystyczną prof. Urszuli Kryger.
Data: 08-01-2009 godz. 18.15


Dziecko w centrum

Styczeń 5, 2009

DZIECKO W CENTRUM
to propozycja dla dzieci w wieku 2 – 4 lata wraz z opiekunami. To zajęcia bez nudy i rygoru, przyjemne dla dziecka i opiekuna, zajęcia plastyczne, rytmiczno – ruchowe, wspólne ćwiczenia, gry, zabawy prowadzone przez wykwalifikowane osoby, w pięknych wnętrzach, w lekkiej, niewymuszonej atmosferze przyjemnego przedpołudnia.
Zapraszamy w poniedziałki oraz piątki o godz. 10.00