Agnieszka Szeflińska – artysta plastyk, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Łodzi, dyplom w pracowni rzeźby prof. Michała Gałkiewicza.

W swojej twórczości zajmuje się pisaniem ikon oraz ceramiką. W tym roku zdobyła I miejsce w  konkursie rzeźbiarskim „Zduny , miasto pogranicza ..„ dla uczestników Międzynarodowego Pleneru Ceramicznego w Starej Kaflarni w Zdunach, w którym brała udział już po raz kolejny.

Od wielu lat związana z pracą pedagogiczną, obecnie uczy w 205 Szkole Podstawowej. Wiceprezeska Stowarzyszenia OnJaTy , które jest organizacją pozarządową zajmująca się edukacją ekologiczną i edukacją przez sztukę. Prowadzi pracownię ceramiczną  „Takie Cuda”.

W swej pracy poszukuje nowych i ciekawych form spotkania ze sztuką. W ramach zajęć przybliża różne techniki plastyczne np.: ceramikę, pisanie ikon, filcowanie, techniki graficzne, fotografię, projektowanie i wykonywanie lalek teatralnych, kostiumów i biżuterii. Prace jej uczniów osiągnęły wiele sukcesów w konkursach plastycznych w kraju i za granicą.

Ceramika jest jej pasją. Praca z gliną  to ciągły twórczy eksperyment i przygoda ze wspaniałym materiałem dającym wiele możliwości realizowania swoich artystycznych wizji.. Fascynuje ją chropowatość i surowość gliny skontrastowana z połyskiem szkliwa, ceni ciekawe faktury wydobywające urodę tworzywa

 Prezentowane na wystawie Anioły zaczęły powstawać w przez kilka ostatnich miesięcy  przynosząc artystce spokój i radość. Na wystawie nie znajdziemy dwóch identycznych,  każdy z nich jest niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju.

 

 Niech w ten przedświąteczny czas anioły będą z nami…